Vítejte,

Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]


Připravujeme

Vážení přátelé,

pomalu skončil letošní hezký podzim a blíží čas dlouhých večerů, které jsou jako udělané k návštěva kina, především pak filmového klubu.

Náročnějšímu divákovi je určen maďarský snímek SOUMRAK režiséra László Nemese, autora světově úspěšného Saulova syna, kterého jsme hráli i v našem FK. Jeho novinka slibuje stejně kvalitní podívanou.

Do předvánočního období by mohl zapadnout romantičtěji natočený film režiséra Dominika Cooka NA CHESILSKÉ PLÁNI, vytvořený podle velmi úspěšné literární předlohy.

Z lednového programu (2. ledna) bych rád upozornil na snímek, kterým si i my v našem FK můžeme připomenout 100. výročí vzniku našeho státu. A neděláme to filmem jen tak nějakým. Uváděný snímek ZBOROV má nejen svou uměleckou kvalitu, ale pozoruhodný je i tím, že se v kinech ani televizi nehrál. Jestli bych si nějaký film nenechal ujít, pak určitě tento.

Kdo máte rádi filmy ve stylu režiséra Lynche, pak vás zaujme mysteriózní ZAHADA SILVER LAKE.

Jsme rádi, že se námn do klubu podařilo sehnat a do programu zařadit vítězný film z festivali v Berlíně TOUCH ME NO (distributor ho uvádí i pod názvem Nedotýkej se mě). Chtěl bych jen upozornit na to, že snímek může být pro někoho málo přijatelný odvážným zobrazováním lidského těla.


A to z nabídky zatím vše, na setkání s vámi se v sále Regionální knihovy Karviná těší

Rudolf Fiedler