Vítejte,

Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]


Odpovědna

Přidej zprávu

Pavlína
Česká televize v poslední době uvádí řadu kvalitních filmů. Při posledním úvodu ve FK jste např. mluvil o I. Szabó. Nemohl byste nám občas zejména starší díla a jejich režiséry třeba na webových stránkách trochu přiblížit? Děkuji.

Zkusím najít nějakou vhodnou formu. Je to možné jak na webových stránkách, tak občas i při úvodu. Např. již zmíněné filmy Szabóovy za to určitě stojí.
RF
Thursday 29 November 2012 - 19:25:10


Nela
Chtěla jsem se zeptat, proč filmový klub neběží i o letních prázdninách? Jako studentka mám nejvíce času a určitě bych jej navštěvovala. Předem děkuji za odpověď.

Omlouvám se, že odpovídám až nyní.
Především nás těší, že filmový klub by si našel své příznivce i v horkých letních měsících, i když by průměrná návštěvnost právě kvůli počasí klesla, o čemž dlouhodobě svědčí už červnové návštěvy. Filmový klub je však především odkázán na provoz Regionální knihovny. Část léta bývá její provoz omezen, pracovníci knihovny čerpají dovolenou a dovolenou musí čerpat i pan promítač. A totéž platí i pro nás, "civilisty", kteří činnost filmového klubu zabezpečujeme jinak celý rok, kteří však také máme svá vlastní zaměstnání.
Takže litujeme, ale zatím není v našich silách zajistit provoz FK po celých 12 měsíců.
Sunday 22 April 2012 - 16:06:33


Adam
Jsem student univerzity. Mohou filmový klub navštěvovat i jako nečlen?

Samozřejmě ano. Označení filmový klub je dnes asi poněkud zavádějící. Kdysi byly filmové kluby opravdu uzavřené. Dnes už nejsou, i když si z tradice, která je více než padesátiletá, svůj název ponechávají. Mezi členem a nečlenem je dnes dvojí rozdíl. Pokud si zájemce o členství zakoupí průkazku, má pak na jednotlivé projekce téměř dvakrát lacinější vstupné. Druhou výhodou pro člena jsou slevy na celostátních klubových akcích, např. na Letní filmové škole či na řadě filmových seminářů a festivalů.
Nečlenové (tedy zájemci bez průkazek) mohou všechny tyto akce navštěvovat, ale beze slev. K dalším výhodám členství se ještě někdy v budoucnu vrátíme.
Odpovídal Rudolf Fiedler
Tuesday 27 December 2011 - 17:57:12


Bolfová
Zaujal mne minule uvedený polský film Druhá strana mince. Můžete uvést, jaký měl úspěch v zemi původu, tedy v Polsku?

Film měl v Polsku úspěch velký! V Polsku bylo před Lankoszovým snímkem natočeno několik velmi dobrých filmů, které se pokusily vyrovnat se s obdobím éry komunismu, většina z nich se však zabývala obdobím narůstajících rozporů v 70. a 80. letech, ktreré vyvrcholily založením Solidarity, oslabováním ústřední vlády a skončily pádem tehdejšího režimu. Lankosz se však podíval ještě dál, do 50. let. Svým filmem zaznamenal úspěch u kritiky i běžných diváků.
Z cen, které získal a o nichž vím (přehled určitě není úplný), bych jmenoval Cenu FIPRESCI za nejlepší debut z Východní Evropy na MFF ve Varšavě 2009, dále pak doslova ohňostroj cen na polském bilančním festivalu v Gdyni 2009, kde obdržel Velkou cenu Zlatý lev, cenu pro nejlepší herečku (Agata Buzeková), pro nejlepšího herce ve vedlejší roli (Marcin Doroćinski, který hrál nejdůležitější mužskou roli), za nejlepší kameru (Marcin Koszalka), za nejlepší hudbu (Wlodek Pawlik), za nejlepší masky (Miroslawa Wojtczaková, Ludmila Krawczyková, Waldemar Pokromski), Cenu filmových klubů Dona Quijota i Cenu diváků.
RF
Sunday 23 October 2011 - 10:25:39


Tangie
Whoever wrote this, you know how to make a good airtcle.
Thursday 20 October 2011 - 16:07:48


Admin
Zde můžete vkládat své dotazy. V nejbližší době Vám na ně bude odpovězeno.
Friday 09 September 2011 - 12:47:56


Přejít na stranu 1 [2]