Vítejte,

Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]


Odpovědna

Přidej zprávu

Pavel z Karviné
Na jiném místě se zmiňujete o tom, že budete uvádět filmy z Národního filmového archivu. Můžete prozradit, které máte na mysli?
Děkuji.

Snad vám zatím bude stačit tahle stručná odpověď.
V říjnu bychom měli uvést velmi kvalitní snímek režiséra Gustava Machatého Ze soboty na neděli a snad hned v listopadu budeme moct nabídnou pozoruhodný film Věry Chytilové Ovoce stromů rajských jíme.

Zdraví vás Rudolf Fiedler
Monday 22 July 2019 - 13:25:53


Lenka Rousová
Budete v letošním roce promítat více starších filmů? Např. Bergmana, Kurosawu?
A objeví se ve FK i filmy odlehčenější? (třeba westerny nebo detektivky).
Děkuji za odpověď.

Dobrý den!
a) Filmy Ingmara Bergmana plánujeme, možná některý z nich promítneme v zimě, ale neberte to jako závazný slib.
b) Snímky Akiry Kurosawy zatím promítat nebudeme moct, nemáme na ně promítací práva a žádný z distributorů v současnosti jeho filmy nenabízí.
c) Westerny neplánujeme, Především Česká televize (ale i jiné) v posledních dvou letech uváděly rozsáhlý cyklus z amerických, ale třeba i italských westernů. Necítíme proto potřebu se k nim v tak krátkém čase vracet.
d) Detektivky. V nabídce distribučních společností je jich málo a většinou jim schází kvalita, takže zatím je uvádět v klubu nebudeme.

I když jsem vás asi úplně nepotěšil, přesto věřím, že si z nabídky karvinského FK budete mít na podzim i v zimě z čeho vybírat.

Váš Rudolf Fiedler
Monday 22 July 2019 - 13:13:52


Monika Molinková
Dobrý den, budete promítat film Lady Macbeth ? Skoro nikde jej nehrají. Myslím, že je to taková klubová záležitost :)


Dobrý den!
Souhlasím s vámi, že Lady Macbeth je jako film klubová záležitost a že my o jeho uvedení usilujeme. Práva na film však vlastní v Česku zcela nová společnost a zatím se nám s nimi nepodařilo uzavřít smlouvu. Problém by mohl nastat i s nosičem. Věřím však, že vše dobře dopadne a film na podzim uvedeme. O stavu jednání vás budu průběžně informovat.
Rudolf Fiedler
Friday 16 June 2017 - 21:05:50


Lumír Leškanič
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli byste mohli promítat filmy Karla Zemana nebo staré laskavé komedie, jako např série Četníků , Fantomas nebo další filmy s Funesem, apod. Byly by to velká úleva. Děkuji


Dobrý den! I vám se omlouvám za poněkud opožděnou odpověď.
Pokud jde o uvedení některého z filmů Karla Zemana, vážně o tom pro podzimní sezónu uvažujeme.
Pokud jde o Fantomase či jiné komedie s Funésem je situace trochu jiná. Filmy jsou velmi často uváděny v televizi a my bychom v klubu přece jen chtěli dát přednost snímkům buď novým, která běžná kina hrát nebudou, nebo filmům starším, které se už nikde jinde než v klubech vidět nedají.
Sunday 26 March 2017 - 19:36:16


Monika Molinková
Dobrý den, měla bych tip na film - Jiná země. Myslím, že by to stálo za to. Hraje tam skvělá Brit Marling - seriál The OA.


Dobrý den, především se omlouvám za to, že reaguji až nyní, navíc vás asi moje odpověď nepotěší. Už delší dobu se pokouším kvůli zpestření dramaturgie najít do našeho FK nějaké zajímavé sci-fi. Žel, snímek "Jiná země" není distributorem zatím uváděn na formátu, který by byl v našem FK hratelný. Snad až film vyjde na DVD.
Thursday 23 March 2017 - 21:53:53


Kamila Příhodová
Dobrý den,

právě jsem se dočetla, že jste film Spojené státy lásky pouštěli už minulý týden. Moc mě to mrzí, protože všechny aktivity jsem posunula, právě kvůli tomuto filmu, na který jsem se těšila. Škoda, co se dá dělat. Chtěla bych se tedy zeptat, zda ho ještě někdy v tomto roce nebudete dávat?
Děkuji za odpověď.

I já vám přeji pěkný den!
Situaci kolem filmu jsem vysvětloval před poslední projekcí ve FK a zjišťoval jsem, kolik lidí by mělo o zařazení filmu zájem v květnu. Žel, zájem nebyl. Film proto necháme nějakou dobu odpočinout a snad se k němu v budoucnu ještě vrátíme (ale slibovat to nyní nechci).
Už brzy však uvedeme několik skvělých filmů!
Rudolf Fiedler
Thursday 02 March 2017 - 18:59:36


Pavlína
Ráda bych se zeptala, zda ve FK promítnete film režisérky Enyediové O těle a duši, který letos vyhrál festival v Berlíně.
Děkuji za odpověď
P.


Milá Pavlíno,
udělám vše pro to, abychom tento film v našem FK promítli. Snímek zatím nebyl do Česka zakoupen a nemá svého distributora, ale jsem přesvědčen, že ho v klubu uvidíme.
Mimochodem, Enyediová je autorkou nádherného filmu Moje 20. století, který jsme v klubu kdysi hráli.
Rudolf Fiedler
Thursday 02 March 2017 - 18:14:39


Ivan
Dobrý den,
prosím o informaci, zda budete uvádět film "Bratříček Karel" od režisérky Kristyny Krauze.
Děkuji za odpověd
Ivan K.

Milý Ivo!
Film "Bratříček Karel" režisérky Krauzeové jsme v našem FK uvedli 23. listopadu 2016. A asi vás teď zklamu, ale v nejbližší době s jeho reprízováním nepočítáme.

Rudolf Fiedler
Sunday 19 February 2017 - 21:07:54


Balon
Dobrý den,
bylo by možné upravit stránky Filmového klubu tak, aby se daly používat i na tabletu? V současné podobě stránek se nelze dostat na aktuální program :-(.

Preji hezký den
Tomáš Balon

I vám přeji hezký den.
Přiznám se, že osobně na tuto otázku nedokážu odpovědět, ale váš dotaz ihned předávám technikovi našich stránek. Jakmile dostanu odpověď, budu vás hned informovat.
Rudolf Fiedler
Tuesday 03 March 2015 - 21:46:41


Lukáš
Dobrý den pane Fiedlere,
uvažujete v dohledné době o promítání Markety Lazarové ? Pravda, film běžel nedávno v televizi, ale velice rád bych ho viděl na plátně.
S pozdravem
Lukáš Miškovič

Lukáši dobrý den!
Asi vás zklamu, ale v současné a v nejbližší době Markétu Lazarovou promítat nebudeme. Ze dvou důvodů: Tím prvním je skutečnost, že program FK je pro jarní sezónu již v celém rozsahu připraven, tím druhým pak fakt, že film Markéta Lazarová byl nedávno restaurován. Tato restaurovaná kopie je krásná! a právě z tohoto důvodu bych ji rád ve FK rád uvedl. Byla však, žel, převedena do formátu, který v našem FK nejsme schopni promítnout. Nevylučuji však, že bychom ji mohli na původním formátu zahrát na podzim (když už tu restaurovanou běžná kina nehrají)
Srdečně vás zdravím, Rudolf Fiedler
Friday 06 February 2015 - 07:52:11


Přejít na stranu [1] 2